Wystawy pozostałe (8)

Kamila Krawczyk - Oczy szeroko zamknięte

O wystawie

Wystawa "Oczy szeroko zamknięte" to pierwsza wystawa autora - Kamili Krawczyk o tematyce portretowej.

Obejmuje zdjęcia z własnych sesji oraz warsztatów fotograficznych organizowanych przez Towarzystwo Fotograficzne im.Edmunda Osterloffa w Radomsku, Jurrasic Photo Team, Stowarzyszenie Fotograficzne Kreatywni z Piotrkowa Trybunalskiego.

Modelki na zdjęciach to m.in: Justyna Pródło, Ewa Stobiecka, Agnieszka Bujny,Apolonia Hernik, Joanna Kucharska, Róża Kowalska, Aneta Kaczmarek, Kamila Grabowska,Karolina Krestian, Sylwia Mastalerz, Patrycja Witkowska, Katarzyna Kamila Kowalska,Magdalena Gwarda, Lilly Carrot.

Wystawa jest wyrazem podziękowania dla wszystkich tych, dzięki którym "przygoda z portretem" była możliwa i stanowiła źródło inspiracji artystycznych , w tym dla: organizatorów warsztatów, Modelek, oraz tych wszystkich ludzi,których nie widać,a składają się na wynik końcowy zdjęcia - stylistów, makijażystów, fryzjerów jak również tych "trzymających blendę";-) Bez tych wszystkich ludzi ta wystawa byłaby niemożliwa. Szczególne podziękowania dla Cezariusza i Iwony Belicy,którzy pomagali przy wyborze i efekcie końcowym zdjęć.

Wystawa obejmuje zdjęcia kobiet z zamkniętymi oczami. Dlaczego? Jaki to ma sens? Oczy przecież uznawane są za podstawowe źródło przekazywania emocji i podstawę dobrego portetu. Na tych zdjęciach nie widzimy oczu, a mimo to umiemy odczytać z ułożenia ciała, fryzury i grymasu twarzy, całą gamę uczuć: smutek, rozmarzenie, zamyślenie, zachwyt, przerażenie, tęsknotę, żal, rozkosz, miłosne uniesienia...Wachlarz uczuć tak intensywnych, że nie da się ich ukryć za zamkniętymi oczami. Czyż więc nie są to oczy szeroko zamknięte? Przekonajcie się Państwo sami poszukując tych wszystkich emocji na wystawie. Zapraszamy:-)

 

O autorze

Członek Towarzystwa Fotograficznego im.Edmunda Osterloffa w Radomsku od 2011 roku, a od 2015 roku jego Sekretarz. Uczestnik i współorganizator wielu plenerów fotograficznych. Wystawy indywidualne : "Skoro świt" w 2014 roku , "Wehikuł czasu" w 2015 roku oraz wiele wystaw zbiorowych w Radomsku, Piotrkowie Trybunalskim, Bełchatowie, Częstochowie, Kroczycah k/Zawiercia, Zamościu i Lanckoronie. Fotografia to dla Autoraki pasja, odskocznia od codzienności i sposób patrzenia na świat. Pokazuje nie tylko piękno krajobrazu, który podziwia głównie o wschodzie i zachodzie słońca, ale próbuje również poruszać odbiorcę do myślenia i emocji, fotografując ludzi w codziennych sytuacjach, kreując także rzeczywistość na sesjach. Sesje fotograficzne - to nie tylko szukanie dobrych fotografii,ale kontat z drugim człowiekiem i przeżycie,które nie da się porównać z żadnym, nawet najpiekniejszym wchodem słońca. Zapytana czym chciałaby,żeby była jej fotografia - odpowiada: "tabliczką czekolady z odrobiną chilli -może nie do końca doskonała,ale pełna smaku i emocji".

 

Read more...

Plener w Czarnogórze - Regionalny Ośrodek Kultury Częstochowa

Z wernisażu w Częstochowie w ROK (Regionalny Ośrodek Kultury).

Zdjęcia pochodziły z Pleneru w Czarnogórze organizowanego w lipcu'2016 przez Sławomira Jodłowskiego. 

Plener zapoczątkował współpracę między Jurajskim Fotoklubem z Częstochowy a naszym Towarzystwem Fotograficznym z Radomska.

Dziękujemy za piękny wernisaż:-)

Uczestnicy Pleneru i Autorzy zdjęć: Ja-Nina Mazuś, Elzbieta Sikora, Anna Nazimek, Barbara Anna Wierzbicka, Marian Panek, Marta Krawczyk. Kamila Krawczyk, Andrzej Szlezak

Dziękujemy wszystkim Gościom:-)

Fot. Alicja Dzwonek-Bujacz

Read more...

Wystawa "Wschód-Zachód" Sielpia 2016 - FCztery z Piotrkowa Trybunalskiego

Z wernisażu wystawy poplenerowej "Wschód-Zacgód" - Sielpia 2016-zorganizowanej przez FCztery z Piottrkowa Trybunalskiego.
Wśród Autorów zdjęć również zdjęcia Członków TFR:
Czesław Polcyn, Marta Krawczyk, Alina Wilkoszewska, Waldemar Siatka, Paweł Lipiński, Kamila Krawczyk.
Dziękujemy za ciekawy plener, pięknie przygotowaną wystawę i katalogi. 

 

Read more...

Party u Edmunda "Dziecko"

Zapraszamy na kolejną edycję spotkań naszego Towarzystwa  "Party u Edmunda".
Podczas naszego spotkania zostanie ogłoszony Zwycięzca konkursu TFR "Dziecko", którego zdjęcie zostanie uroczyście odsłonięte. Zwycięzca może dokonać wyboru tematu kolejnego konkursu.
Mamy też dodatkową atrakcję-możliwość uczestniczenia w "Warsztatach z Cyjanotypii" prowadzonych przez naszego Członka "Roberta Pawłowskiego". Zdjęcie wykorzystane w plakacie: Beata Rosik.
 
Read more...
Subscribe to this RSS feed